Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının baş katibinin müavini Nurlan Yermekbayev ilə Azərbaycanın ŞƏT ilə əməkdaşlığının hazırkı vəziyyətini nəzərdən keçirib.
Publika.az xəbər verir ki, bu barədə Hikmət Hacıyev "X"də yazıb.
"Çin Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin beynəlxalq departamentinin nazir müavini Çen Çjou (Chen Zhou) və Çin Xalqının Xarici Əlaqələr İnstitutunun sədri Vanq Çao (Wang Chao) ilə müzakirələrimiz davam etdi. Şanqay Əməkdaşlıq Təşkilatının baş katibinin müavini Nurlan Yermekbayev (Nurlan Yermekbayev) ilə ŞƏT ətrafında əməkdaşlığımızın hazırkı vəziyyətini nəzərdən keçirdik", - Prezidentin köməkçisi əlavə edib.
In the framework of visit to China continued our fuuitful discussions with Chen Zhou - Vice Minister of the International Department of the CPC Central Committee and
— Hikmet Hajiyev (@HikmetHajiyev) March 18, 2024
Wang Chao- President of the Chinese People's Institute of Foreign Affairs. With Deputy Secretary General of the… pic.twitter.com/Zcm4TkVfda