Peşəkar Futbolçular Assosiasiyasının (PFA) icraçı direktoru Maeta Molanqo qalmaqallı açıqlama verib.
Publika.az xəbər verir ki, o, İngiltərə klublarında çıxış edən futbolçuların tətil elan etməyə hazır olduqlarını söyləyib.
Səbəb isə təqvimin həddən artıq yüklənməsidir. Oyunçular FİFA-nın 2025-ci ilin yayında 32 komandanın iştirakı ilə genişlənmiş Klublararası Dünya Çempionatı keçirməsindən qəzəbləniblər.
“Cəmi 10 gün əvvəl baş vermiş bir vəziyyəti deyə bilərəm ki, mən soyunub-geyinmə otağına daxil oldum və dedim ki, burada bu məsələni müzakirə etməkdən məmnunam, amma sonda bu, sizdən asılıdır. Nə qədər uzağa getmək istərdiniz?
Onlardan bəziləri dedi ki, bu xoşumuza gəlmir, tətil edə bilərik. "Nə mənası var? Bəli, mən milyonçuyam, amma pul xərcləməyə belə vaxtım yoxdur” deyənlər də var.
Bu barədə Yurgen Klopp və Pep Qvardiola da danışıb. Biz o yerə çatmışıq ki, heç bir hərəkətə güzəşt edilə bilməz”, - deyə Molanqo BBC-yə açıqlamasında bildirib.
Qeyd edək ki, 2025-ci il klublararası dünya çempionatı əvvəllər olduğu kimi 7 klubun iştirakı ilə baş tutmayacaq. Turnirdə 32 komanda iştirak edəcək, onlardan 19-u artıq müəyyənləşib.