Monqolustan milli komandasının Bakıda “FİFA series” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan (22 mart) və Tanzaniyaya (25 mart) qarşı oyunları üçün genişləndirilmiş heyəti açıqlanıb.
Publika.az xəbər verir ki, Monqolustan yığmasının məşqçisi İçiro Otsuka heyətə 31 futbolçu cəlb edib.
Qapıçılar: Enhtoivan Munx-Erdene (“Ulan-Bator”), Batsayxan Ariunbold (“Hanqard”), Xanda Tsenguun (“Falkons”);
Müdafiəçilər: Gerelt-Od Bat-Orgyl, Batbaatar Amqalanbat, Andersen Filip-Çinzorinq, Erdeneçeminq Unur-Edene (hamısı “Ulan-Bator”), Purevdorj Bayartsengel (“Hanqard”), Orxon Munx-Orgyl, Naranbaatar Xanşçuluun, Bat-Erene Uuqanbat, Enxbold Erxembayar (hamısı “Deren”)Qanbold Bilguun (“Xan Xuns-Ərçim”);
Yarımmüdafiəçilər: Xurelbaatar Tsend-Ayuş (“Tuv Azarqanuud”), Purevsuren Uunqanbayar, Amaara Dulguun (hər ikisi “Ulan-Bator”), Baljinyam Batmunx, Erdenebat Qan-Erdene (hər ikisi “Deren”), Toqod Munxbaatar (“Xoromxon”) Tumen-Ulzı Sodbilguun (hər ikisi “Hanqard”), Batbayar Tsoqtbayar (“Rebenland”, Avstriya), Anxbayar Sodmunx (“Brera İlx”), Nergui Sainbuyan, Ganbat Buyannemex (hər ikisi “Xovd”);
Hücumçular: Oyunbaatar Mijiddorj, Uqanbat Temulen (hər ikisi “Ulan-Bator”), Zayat Temuulen (“Hanqard”), Bathuyaq Munx-Erdene (“Xovd”), Baatartogt Namsarai (Falcons), Gantogtokh Tuguldur (Dinamo Ceske-Budejovice, Çexiya).
Monqolustan milli komandasının yekun heyəti martın 18-də açıqlanacaq və 23 oyunçudan ibarət olacaq.